Z jednej strony cieszymy się, już na etapie przeprowadzanej przeprowadzki, kiedy wszystko zostało spakowane i mamy pewność, że niczego nie zapomnieliśmy. Chaos i zamieszanie jakie zwykle towarzyszy Nam przy przeprowadzce, wzbudza wiele emocji i niekoniecznie pozytywnych. Obecnie przeprowadzka, zwykle kojarzy się z czymś negatywnym, czy to powrotem w rodzinne strony, czy szukaniem mniejszych i tańszych mieszkań.

W tym pomogą firmy specjalizujące się w przeprowadzaniu sprawnie przeprowadzki, bardzo często pomogą z demontażem i montażem mebli, czy sprzętu agd. Tak pomimo tego, istnieje wiele rzeczy, o których bardzo często zapominamy. Z elementów związanych z samą przeprowadzką jest sprawdzenie czy firma od przeprowadzki jest ubezpieczona, a jest to bardzo istotny element, kiedy przewozimy delikatne rzeczy. Dobrze by firmy pokazywały informacje o polisach np.: przeprowadzki Warszawa

Kilka z nich związanych jest np. z organizacją pakowania, a to środki codziennego użytku. Bardzo często również zapominamy o rzeczach, które zawsze zostawiamy na wierzchu, czy to portfel, klucze, czy inne „oczywiste” rzeczy, które przez zamieszanie wylatuje z głowy, pomimo tego, że nie rozstajemy się z nimi idąc do sklepu, czy pracy.

Po przeprowadzce – o czym zapominamy?

  1. W krótkim czasie, po przeprowadzce bardzo często nie zmieniamy adresu do korespondencji. Problem wydaje się „mało ważny”, ale bardzo często banki mogą wysyłać nowe karty debetowe lub kredytowe na stary adres. W dobie internetu, wiele rachunków przychodzi drogą elektroniczą, ale dla wielu osób tradycyjna forma otrzymywania rachunków jest wygodniejsza. Również i inne instytucje często przekazują drogą listową informacje.
  2. Wszelkie dokumenty – każdy posiada swoje „teczki” domowe, gdzie gromadzimy wszelkie istotne informacje, a zwykle jest w miejscu na uboczu, ale zawsze ma swoje miejsce. Tu dobrze jest posiadać osobne pudło na dokumenty i inne cenne przedmioty.
  3. Rzeczy osobistych, zwykle zostawiane na ostatni moment pakowania.
  4. Co znajduje się, w którymś z pudeł. Bardzo często zdarza się, że przy zadomowieniu się w nowym miejscu potrzebujemy konkretnej rzeczy, a nie wiemy gdzie się znajduje. Tworzy to sytuacje stresowe, które można uniknąć tworząc listę co gdzie znajduje się.

Jak zabezpieczyć rzeczy do przeprowadzki

W przypadku jeśli mieszkaliśmy przez długi czas w poprzednim miejscu, powstaje szereg nawyków: Nowe mieszkanie – nowe wyzwania. Na co należy zwrócić uwagę?