Przeprowadzka, często nieplanowana i źle zorganizowana może zaskoczyć kwotą. Istnieje wiele czynników wpływających na finalną kwotę jaką zapłaci się firmie od przeprowadzki.

Często przeprowadzka jest na własną rękę, przy której dysponujemy „pożyczonym autem” od znajomych, czy rodziny. Metoda dość częsta, ponieważ bardzo często posiadamy małą ilość rzeczy i tu w 1 kurs można przewieźć cały dobytek.

Lecz w przypadku kiedy takich kursów potrzeba wykonać więc, z powodu braku dostępu do większego samochodu, w którym zmieściłyby się większe gabaryty. Również samodzielny demontaż i znoszenie mebli potrafi być męczące i czasochłonne.

Wszystko jest prostsze, kiedy odległość do pokonania, ale i to powoduje zwiększenie stresu i przeoczenia czegoś. Tu dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w przeprowadzkach.

Może wydawać się, że wynajęcie firmy to droga usługa, ale większość z nich oferuje bezpłatną wycenę, a w ten sposób może okazać się, że zostaniemy pozytywnie zaskoczeni ceną.

Cena może być różna w zależności, czy przeprowadzka w Warszawie, czy innym mieście, oraz czy przeprowadzka jest między miastami.

Ile kosztuje przeprowadzka?

Koszt takiej usługi rozliczany jest za godzinę, choć bardzo często bardziej opłaca się wybór firm oferujących „sztywną cenę”, gdzie zwykle drobne prace dodatkowe otrzymuje się w standardzie. Średnia stawka za wynajem samochodu wraz z osobą noszącą wynosi 100 zł/h, przy 2 osobach wynosi 120 zł za godzinę. Dodatkowymi kosztami przy przeprowadzce są ew. odpowiednie kartony i pudła, gdzie koszt jednego jest na poziomie 5 zł, co ceny często są niższe niż w dużych centrach handlowych.

W przypadku kiedy chcemy pozbyć się problemu związanego z przeprowadzką, można zlecić firmie kompleksową usługę, która nie tylko obejmuje pakowanie, demontaż i montaż mebli, zabezpieczanie przedmiotów, a wszystko to wraz z ubezpieczeniem na wypadek uszkodzeń koszty mogą być kilkukrotnie wyższe.

Największy wpływ na koszty przeprowadzki mają:

  • ilość rzeczy do transportu – ma to wpływ na wybór odpowiedniego środka transportu, ilości osób potrzebnych do sprawnego przeprowadzenia zapakowania, transportu.
  • Odległość – im większa odległość tym więcej czasu potrzeba na przewiezienie z miejsca na miejsce.
  • Rodzaj i trudność przeprowadzki – ceny mogą różnić się przy przeprowadzce np. salonu kosmetycznego wraz z meblami, od mieszkania. Wiele z przedmiotów wymagać może dodatkowego zabezpieczenia np. fotele barberskie, które są nieporęczne w transporcie, a co innego komputery, które często nie lubią dużych wstrząsów. W przypadku przeprowadzki mieszkań ilość sprzętu delikatnego również może wpłynąć na cenę.

Jak zaoszczędzić na przeprowadzce?

Przeprowadzka – okazja do remanentu.

Remanent w firmach. Przygotowania do przeprowadzki