Przeprowadzka z miasta A do miasta B, ile to będzie kosztować? Skąd mam wiedzieć, jaka jest średnia cena za kilometr, aby móc to łatwo obliczyć? Odpowiedź jest trochę skomplikowana. Istnieje wiele czynników, które wchodzą w grę przy obliczaniu kosztów przeprowadzki. Ile powinieneś spodziewać się zapłacić za swoją przeprowadzkę?

Dlaczego płaci się za kilometry podczas przeprowadzki?

Płacą Państwo za przebieg, ponieważ pokrywa on koszty paliwa i mniejszego zużycia Państwa samochodu. Zapobiega to również ukrytym opłatom, związanym np. z wnoszeniem i montażem mebli. Dodatkowo wiele firm oferuje wyceny przeprowadzki. Dzięki temu przeprowadzki Warszawa cennik jest dość obiektywną oceną wydatków jakie należy się spodziewać. Posiadając wycenę, z góry znany jest koszt, ale jednocześnie przy losowości zdarzeń jest pewność, że cena nie ulegnie zwiększeniu. Wiele firm przeprowadzkowych wlicza wszelkie opłaty za kilometry właśnie w rozliczeniu roboczogodzin i to po ich stronie leży pokrycie wszelkich dodatkowych opłat już z gotowej wyceny.

Jak uzyskać wycenę przeprowadzki?

Najlepiej jest skontaktować się z firmą, która Państwa interesuje i zapytać o stawkę. Wycena będzie zależała od Państwa lokalizacji, wagi przewożonych przedmiotów, przebytej odległości, jak również od rodzaju usługi, którą Państwo zamówili – na przykład full-service lub self-move. Niektóre firmy mogą być bardziej elastyczne, jeśli chodzi o ceny, więc proszę ich nie wykluczać, jeśli na pierwszy rzut oka mają wyższe ceny niż inne!

Przeprowadzka z Warszawy do np. Łodzi, ile to będzie kosztować? Skąd wiedzieć, jaka jest średnia cena za kilometr, żeby łatwo to obliczyć?

Kosztu przejazdu, są zwykle na poziomie 2-5 zł za kilometr, więc taniej niż przewóz taxi bagażowe.

Jak należy przygotować się do przeprowadzki?

Po pierwsze, powinni Państwo sporządzić spis wszystkich swoich rzeczy i starannie je spakować. Przedmioty takie jak książki, elektronika, naczynia kuchenne i naczynia powinny być spakowane w środku kartonów, aby łatwiej było znaleźć potrzebne rzeczy po przyjeździe. Ubrania powinny być starannie złożone i ułożone na wierzchu kartonu, do którego trafiają, aby zaoszczędzić miejsce

Zawartość Państwa lodówki lub zamrażarki może być transportowana bez specjalnego wyposażenia, jeżeli jest prawidłowo przechowywana. Na przykład kartony z mlekiem powinny być szczelnie zapakowane, aby nie otworzyły się podczas transportu.

Jak przebiega opróżnianie mieszkań ze starych mebli?

Jak wybrać odpowiednią firmę do przeprowadzki?

Wcześniejsza rozmowa z kilkoma firmami przeprowadzkowymi pomoże Państwu znaleźć odpowiednią dla Państwa potrzeb. Pierwsze 10-20 minut przez telefon jest często poświęcone na poznanie potrzeb. Jeśli nie podoba się oferta to warto zapytać kogo mogliby polecić. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji dowiedzieć się, ile będzie kosztowała przeprowadzka i czy są jakieś ukryte koszty lub opłaty, które nie są wymienione w ofercie.