Przenoszenie firmy w nowe miejsce, nigdy nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Niekiedy firmy przenoszą się do lokali o mniejszym metrażu, a nawet o innym stylu budownictwa, co może powodować konieczność zmiany zaprojektowania i zaplanowania świeżego układu wnętrza.

Sam proces pakowania, jak w przypadku przeprowadzki domu, jest podobny. Zasadniczą różnicą jest zabezpieczenie wszelkiej maści sprzętu i urządzeń, które bardzo często są delikatne oraz podatne na uszkodzenia np. komputery. Stąd dobrze jest wcześniej przygotować się do pakowania.

W pracy spędzamy często więcej czasu niż w domu, przez co bardzo często jest to swoiste składowisko różnych smaczków i pamiątek. Niekiedy nawet odkładany jest sprzęt do naprawy, który leży przez wiele miesięcy, aż do czasu, ponownego odnalezienia go, właśnie przy przeprowadzce.

Właśnie, dlatego bardzo ważne jest przeprowadzenie remanentu, który został dokładnie opisany Przeprowadzka – okazja do remanentu.

Gdzie firmy muszą zwracać szczególną uwagę, właśnie nie tylko przedmioty użytku osobistego, ale również wszelkiej maści sprzęt, który czekał na lepsze czasy, by oddać do naprawy.

W przypadku przeprowadzki salonów urody, istotne jest również, czy koniecznie chcemy przenieść fotele kosmetyczne, czy może, w nowym miejscu planujemy zupełnie inny wystrój, zmieniając kompletnie koncepcje wnętrza. Bardzo często sprzęt towarzyszy przez wiele lat, co świadczy o jakości, ale również nowy sprzęt spełnia podobne standardy, ale jednocześnie może mieć znacznie większy zakres funkcji.

W przypadku takiego sprzętu, jeśli planujemy zakup nowego, dobrze byłoby sprzedać stary sprzęt nowym, początkującym by ułatwić im start, co również zaowocuje nowym kontaktem, a bycie przyjaznym nic nie kosztuje.

Odpowiednie zabezpieczenie mebli kosmetycznych jest bardzo ważne, w końcu zabezpieczenie poszczególnych mebli może nie uchronić przed zniszczeniami, gdyż meble będą latały w transporcie. Stąd bardzo istotne jest zabezpieczenie w całości transportu, a nie tylko poszczególnych elementów.

Wyrzucenie przeterminowanych kosmetyków, zniszczonych maszynek, które zajmowałyby miejsce, byłoby dobrym pomysłem. A to tylko część przedmiotów jakie posiadane jest. Nie raz można znaleźć rzeczy z poprzedniej przeprowadzki, które nie zostały wypakowane, a taki dokładny remanent pozwoli zaoszczędzić miejsce oraz znajdować innowacyjne pomysły, wszak wiele pomysłów z czasem jest zapomnianych.